Jak používat arganový olej

Protože za studena lisovaný arganový olej má velmi širokou škálu použití, rozdělme si tento návod do tří kategorií: použití na vlasy (vousy), na pleť a na nehty.

Na vlasy

Aplikovat arganový olej do vlasů lzearganový olej na vlasy v zásadě třemi způsoby. Díky vitamínu E a antioxidantům funguje jako velmi účinný bezoplachový leave-in kondicionér. Jednoduše rozetřete několik kapek arganového oleje do dlaní (přesná dávka je velmi individuální) a poté prsty včešte do vlhkých vlasů. Vlasy by neměly být úplně mokré, ani úplně suché, ideální je po opláchnutí vlasy vysušit ručníkem a poté aplikovat arganový olej. Nezapomeňte olej vmasírovat také do vlasové pokožky, neboť i na ní má blahodárné účinky: odstraňuje lupy, zvlhčuje pokožku a podporuje růst vlasů. Na rozdíl od mnoha kondicionérů nenechává arganový olej při správné dávce vlasy mastné a velmi snadno se vstřebá.

arganový olej na vlasy

Arganový olej můžete rovněž použít k okamžitému stylingu vlasů. Jednak působí dlouhodobě, jednak dodá okamžitě vlasům lesk a zdravý vzhled. Mimo to pomůže dostat pod kontrolu rozcuchané lokny. Výhoda využití arganového oleje při stylingu je, že oproti běžným produktům, jež obsahují chemikálie, které v dlouhodobém horizontu vlasům škodí, arganový olej jim naopak prospívá. Hodí se tak i například před použitím kulmy, neboť vlasy chrání před poškozením vysokou teplotou.

Přestože arganový olej se vstřebává rychle a výše zmíněné postupy Vám zajistí až zázračné zlepšení zdraví a vzhledu vlasů, účinky arganového oleje tak nejsou ani zdaleka maximalizovány. Pro plné využití všech vitamínů, nenasycených kyselin a dalších látek podporujících zdraví a krásu vlasů postupujte obdobně jako v prvním případě, avšak vlasy na závěr zabalte do ručníku. Oleje můžete v tomto případě použít více. Zábal nechte působit přes noc nebo alespoň pár hodin a poté vlasy omyjte svým normálním šamponem. Výsledek Vás ohromí: lesklé hedvábné vlasy hodné Hollywoodské hvězdy! A to nejlepší na konec, Vaše vlasy tato procedura nevyčerpá a nevystavuje škodlivým chemikáliím, jaké se pro podobné účely využívají, podobná péče jim naopak prospívá!


Na pleť

arganový olej na pokožkuAplikace arganového oleje na pokožku je velmi jednoduchá. Na vlhkou, ne však mokrou pokožku naneste menší množství oleje (na obličej obvykle stačí 3-5 kapek, dávkování ale bývá individuální) a rozetřete do pokožky. Olej se rychle vstřebá a nenechá kůži mastnou. Arganový olej je dobré používat dvakrát denně a sice ráno a večer. Ráno se krásně vstřebá a celý den chrání pleť před UV zářením, vysušováním a škodlivým vnějším vlivům, zatímco přes noc vyživuje a napomáhá regeneraci buněk.

Na nehty

Máte-li popraskané nehty, záděrky, ztvrdlou kůži nebo jen chcete získat vzhled nehtů jako ze salónu, arganový olej pomůže i zde. Jednoduše vmasírujte několik kapek do pokožky kolem nehtů i přes samotné nehty. Kůže se zjemní, zvlhčí a vyživí, takže napříště už bude ošetření snazší a olej se rychleji vstřebá. 

 

Oleje naší značky Argoil dodáváme i s kapátkem, aby bylo odměření správné dávky ještě jednodušší. Snadno si můžete vyzkoušet, kolik kapek Vám při používání vyhovuje.