Vůně arganového oleje

Vůně arganového oleje bývá při výběru jedním ze základních kritérií. Podle vůně se totiž dá poznat spoustu vlastností oleje, který právě držíte v rukou. Pouze na základě vůně můžete celkem úspěšně rozeznat čistý a kvalitní arganový olej od méně kvalitního produktu. Rozeberme si nejprve, jak by měl kvalitní za studena lisovaný olej, který nebyl zředěný, vonět.

oříškový, ale i kyselý zápach

Čerstvý arganový olej má skutečně lehké oříškové aroma, které se však skladováním velmi rychle mění na vůni připomínající plísňový sýr. Hlavní složkou vůně jsou alkoholy, aldehydy, ketony a organické kyseliny. Právě kyseliny, zejména pak kyselina octová a valerová způsobují onen nakyslý zápach, který může být někomu nepříjemný. Tento charakteristický odér tedy nepochází od koz, jak bývá u některých dodavatelů (zejména pak těch, kteří dodávají parfemovaný produkt) uvedeno. Naopak je přírodnímu oleji zcela přirozený a lze jej považovat za důkaz, že při lisování nedošlo k žádnému dalšímu průmyslovému zpracování. Kozy se dříve skutečně používaly při sklizni ořechů arganie trnité. Ořechy pro ně byly nestravitelné, zatímco větve stromu se u nich těšily velké oblibě. Nakousané ořechy pak kozy plivaly na zem a pro plantážníky bylo snadnější takové ořechy posbírat a oloupat. V dnešní době je tato technika dávno přežitá. Za prvé by množství koz potřebného pro pokrytí celosvětové poptávce po arganových produktech bylo nemyslitelné, za druhé jsou stromy odrůdy arganie pro svůj endemický výskyt pod ochranou UNESCO. Kozy okusující větvičky a listy stromy ničily, a tak bylo od jejich používání upuštěno.

Všechny zmíněné složky vůně kosmetického oleje jsou nestabilní a v průběhu času dochází k jejich přeměně na kyseliny. Ty ztrácejí těkavost a v oleji zůstávají. Byl dokonce proveden experiment, během kterého se vzduch probublával arganovým olejem, a pak se zavedl do vody. Voda velmi rychle získala typický nakyslý zápach a její pH kleslo na 5,4. Tímto pokusem byla mimo jiné dokázána těkavost složek vůně a obsah kyseliny octové a valerové. Tento chemický proces žádným způsobem neovlivňuje vitaminy a flavonoidy, které jsou hlavními nositeli výjimečných účinků arganového oleje. Neděste se proto, když Vám bude zápach oleje připadat kyselý a možná dokonce nepříjemný - neznamená to, že se zkazil. Při použití na pleť i na vlasy navíc aroma rychle vyprchává.

Podívejme se nyní, co o Vašem oleji vypovídají jiné vůně.

Silné oříškové aroma

Pokud Váš olej voní jako ořechy, patrně se jedná o jeho gastronomickou verzi. Ořechy arganie se nejprve opraží a teprve poté lisují, čímž získají mnohem silnější aroma. Rovněž proces rafinace je poněkud odlišný a jeho výsledkem je výborný a velmi zdravý olej pro využití v gastronomii. ro kosmetické potřeby se ovšem tento olej nehodí.

Druhá možnost je, že byl olej parfemován. Pokud výrobce produkt skutečně uvádí jako kosmetický esenciální olej, je třeba zpozornět. Olej může být namíchán s parfémem nebo byl olej jinak chemicky ošetřen, tudíž se nejedná o čistý BIO olej, ačkoliv to prodejce může uvádět. V závislosti na chemickém složení příměsí může olej ztrácet své blahodárné účinky a v krajním případě být dokonce pro použití na pleť nevhodný.

Nepřírodní vůně

Stejný problém nastává, pokud má olej nepřírodní vůni. Pravděpodobně je zředěný nebo jsou přidaná nějaká syntetika pro dosažení cílového aroma. Ať tak či onak, nejedná se o přírodní BIO produkt a rozhodně ne o čistý arganový olej.

Takový produkt nemusí být špatný a jeho blahodárné účinky mohou být bezesporné. Jeho efektivita se bude velkou měrou odvíjet od způsobu dezodorizace. Chceme pouze zdůraznit, že už se nejedná o čiístý přírodní arganový olej (neboli Argania Spinosa Kernel oil, jak byste měli najít ve složení každého takového oleje). 

žádná vůně

Pokud olej nemá žádný zápach, pravděpodobně se jedná o relativní novinku na poli zpracování arganového oleje. Charakteristický zápach, který ne každému sedne, vytvořil poptávku na arganový olej bez zápachu. Tento olej se rovněž vyrábí z nepražených semen lisováním nebo extrakcí, následuje ovšem fáze rafinace, která obsahuje celou řadu kroků. K oleji se například přidávají různá činidla, čímž se zbavuje vonných kyselin. Tento proces může způsobit jednak nečistotu oleje - v oleji zůstanou zbytky chemických rozpouštědel - a jednak odstranit některé další látky významné při kosmetickém užití. Může tak dojít ke zmírnění či úplnému zničení některých blahodárných účinků tohoto přírodního oleje.

Některé zdroje vysloveně uvádí, že rafinovaný arganový olej nemá pro pokožku a vlasy zásadní pěstící či vyživující účinky, kromě očividného promaštění.

 

Použité vědecké studie:

Zahar M, Reineccius G., Shirle-Keller P. – „Argan oil aroma: effect of kernels roasting and extraction proces.“ (2005)
Khallouki F, Spiegelhalder B, Bartsch H, Owen RX: „Secoundary metabolites of the argan tree (Morocco) may have disease prevention properties“ (2005)
Bertrand Matthaus, Dominique Guillaume, Said Gharby, Aziza Haddad: „Effect of procesing on the quality of edible argan oil“ (2009)