O nás

Příběh Argoilu se začal psát v létě 2017. Cestovali jsme tehdy s bratrem do severní Afriky a mimo jiné se tak dostali i do Západního Maroka. Náhoda tomu chtěla, že jsme uvízli mezi plantážemi s pomeranči a dalšími plodinami, takže jsme se na letiště v Agadiru snažili dostat stopem.

arganovy_strom

Ještě větší náhodou nám zastavilo auto s německou poznávací značkou a brzy už jsme v bratrské konverzaci uháněli nekonečnými pláněmi. Z řidiče se vyklubal vlastník oněch plantáží, které jsme míjeli, a ochotně nám nabízel prohlídku nejzajímavější z nich. Na ní dle jeho slov rostlo jeho skutečné bohatství.

Staré pokroucené stromy byly obsypané drobnými zelenými plody, které vzdáleně připomínaly vlašské ořechy, jinak však ani zdaleka nepůsobily dojmem bohaství.

„Tohle je Arganie trnitá,“ vysvětloval náš průvodce, jakmile jsme zastavili.  Ukazoval nám plody, které skutečně byly oříšky, a vyprávěl, za jakým účelem se pěstují a proč jsou tak vzácné. Mimo to, že stromy rostou prakticky výhradně v této části Maroka, trvá několik desítek let než začnou plodit. I proto je rostlina zákonem chráněna a plantáž hlídána. Olej, který se z ořechů extrahuje, je proto velmi vzácný a pro své blahodárné účinky na pleť a vlasy také velmi žádaný.

„Je to zázrak. Tekuté zlato,“ říkal nám. Že nemluví do větru jsme poznali jen o okamžik později, když nám dal ve svém domě olej vyzkoušet. Byl jednoduše zázračný.

Protože se mi zážitek nepodařilo setřást ani po návratu, rozhodl jsem se ten zázračný marocký elixír mládí dostat i do České Republiky. A tak vznikl Argoil, stoprocentní BIO arganový olej lisovaný za studena, který přímo z vyprahlých Marockých plantáží putuje až k Vám. 

 

editedruka_1produkt4IMG_3568